Heureka.cz - porovnání cen a srovnání produktů


Poradna Náplně a tonery - originální

Jak vybrat správnou náplň do tiskárny

 V dnešní době existuje mnoho typů tiskových technologií, jako jsou např. LED-diodové, inkoustové, jehličkové, laserové, termosublimační a jiné.

V České republice patří mezi nejrozšířenější inkoustové a laserové technologie. V inkoustových tiskárnách se používají tzv. inkoustové cartridge. V laserových tiskárnách se používají tzv. tonerové cartridge. Oba dva typy mají své výhody i nevýhody.
 

Výhody inkoustových cartridgí jsou nízké pořizovací náklady a možnost tisku fotografií v laboratorní kvalitě. Nevýhodou tohoto druhu tisku je možnost zaschnutí náplně při delší nečinnosti tiskárny (řádově několik týdnů). Hlavní výhodou laserové cartridge je cena tisku a fakt, že toner nezasychá.

Výběr náplně

Prvním krokem při výběru náplně je zjištění technologie tisku. Tuto technologii zjistíte ve svém manuálu tiskárny. V tomto manuálu je také napsané katalogové označení náplně. Dle tohoto označení naleznete Váš typ náplně.

Originál nebo kompatibilní náplň?

Při výběru náplně máme možnost zvolit buď originální, nebo kompatibilní náplň. Hlavním rozdílem je CENA. Originální náplň je vyrobena přímo výrobcem tiskárny. Kompatibilní náplň není vyráběna přímo výrobcem, tudíž pořizovací cena je o mnoho nižší (cca poloviční). Nevýhoda kompatibilních náplní je, že ne vždy komunikují ihned správně s tiskárnou. Toto samozřejmě vzniká pouze ve výjimečných případech. Ale i přesto je nutno tento problém vzít v úvahu. 

Kompatibilní náplň s čipem či bez čipu?

Důležitým parametrem náplně ve Vaší tiskárně je, zda obsahuje či neobsahuje čip. Je nutné zjistit, zda Vaše současná náplň obsahuje čip. Pokud ano, vždy se zeptejte svého prodejce, zda náplň obsahuje čip! Na trhu se totiž objevuje mnoho prodejců s lákavými cenami. Tyto ceny jsou způsobeny právě tím, že náplň neobsahuje čip. V takovém případě je nutné čip přendat ze staré náplně na novou. Tato činnost není úplně jednoduchá a může se stát, že ne vždy dosáhnete dobrého konce. Ze svých zkušeností doporučuji vybrat náplň včetně čipu. 

Porovnat náplně a tonery - originální